Jadący w ulewnym deszczu mężczyzna stracił panowanie nad pojazdem. Wszystko nagrała kamera

Do dramatycznego wypadku kierującego osobowym peugeotem doszło niedaleko Jerzmanowej (woj. dolnośląskie) pod Głogowem.

Jadący w ulewnym deszczu mężczyzna stracił panowanie nad pojazdem. Auto przekoziołkowało, a poszkodowany przeleciał w powietrzu na drugą stronę jezdni.

Wypadek na drodze między Jerzmanową i Smardzowem uchwyciła kamera samochodowa. (Facebook.com / MyGlogow.pl)

W sobotni wieczór podczas fatalnej pogody młody mieszkaniec Polkowic zaczął wyprzedzać na zakręcie drogi nr 329. Aby uniknąć zderzenia z nadjeżdżającym z naprzeciwka pojazdem, 25-latek gwałtownie wrócił na swój pas. Niestety, tego dnia nawierzchnia była wyjątkowo śliska.

Kierowca peugeota stracił przyczepność i z impetem wpadł do rowu. Siła uderzenia o ziemię była tak duża, że auto przekoziołkowało i zatrzymało się dopiero kilkanaście metrów dalej na dachu. Gdy na miejsce wypadku dotarły służby, w środku nikogo nie było. Jak podaje lokalny portal MyGlogow.pl, poszkodowany leżał po drugiej stronie ulicy.

Na nagraniu z samochodu jadącego tuż za 25-latkiem uchwycono moment wypadku. Widać na nim, jak auto wpadając do rowu zaczyna się obracać w powietrzu, gubiąc po drodze części. W pewnej chwili można zauważyć też kierowcę, który siłą bezwładności zostaje wyrzucony jak z procy z kompletnie zmiażdżonego pojazdu.

Poszkodowany został przewieziony do głogowskiego szpitala, jednak już na miejscu wypadku wiadomo było, że jego stan jest poważny. Lekarze natychmiast rozpoczęli walkę o jego życie. – Mija trzecia doba tej walki, jego stan wciąż określamy jako niestabilny.

Pacjent doznał rozległych złamań, urazów czaszki oraz kończyn dolnych i górnych – powiedziała Wirtualnej Polsce Ewa Todorov, rzeczniczka prasowa placówki, w której przebywa ranny kierowca.

Dachowanie koło Jerzmanowej

25-latek został ciężko ranny, walczy o życie. Zobaczcie film z wypadku pomiędzy Jerzmanową i Smardzowem. Pisaliśmy o tym. CZYTAJ WIĘCEJ:https://myglogow.pl/lekarze-walcza-o-zycie-25-latka-jego-stan-jest-bardzo-ciezki/

Gepostet von MyGlogow.pl am Montag, 9. September 2019

Źródło: MyGlogow.pl

Share