„Idiotyczny rechot”. Nowacka ostro podsumowała zachowanie Biedronia

– Jest mi cholernie przykro, kiedy Robert Biedroń krytykował nas po konwencji – powiedziała w rozmowie z portalem gazeta.pl Barbara Nowacka z Koalicji Obywatelskiej. Podkreśliła przy tym, że jest przeciwna zabawom w obrażanie się nawzajem.

O partii Wiosna jest bardzo głośno. Sporo namieszała w sondażach, pojawiły się także sugestie, komu tak naprawdę odbierze głosy. Nie jest też tajemnicą, że na linii Koalicja Obywatelska – Robert Biedroń iskrzy. Dała temu wyraz przedstawicielka KO Barbara Nowacka.

.

– Nie chciał usłyszeć tego, co tam mówiliśmy jako koalicja, jako Kongres Kobiet, Platforma Obywatelska, Inicjatywa Polska na temat naszych zobowiązań programowych – stwierdziła Barbara Nowacka w rozmowie z Piotrem Maślakiem.

– Nie mogłam zrozumieć, czemu po naszej świetnej konwencji ze strony, wydawałoby się sojuszników, spotkał nas idiotyczny rechot – komentowała Nowacka zachowanie Biedronia po konwencji Koalicji Obywatelskiej.

Barbara Nowacka po raz kolejny krytykuje działania Roberta Biedronia w ostatnich miesiącach. – Ataki Roberta Biedronia na Koalicję Obywatelską wyglądają trochę tak, jakby świadomie decydował, że kosztem przyszłości Polski pragnie budować swój projekt – mówiła w grudniu w rozmowie z portalem wiadomo.co.

– Byłoby świetnie, gdyby Robert Biedroń zmobilizował niegłosujących. Ale gdyby tak się działo, to nie atakowałby cały czas Koalicji Obywatelskiej. Wie, że między innymi jej będzie zabierał głosy – dodała w rozmowie z serwisem, którego redaktorem naczelnym jest Przemysław Szubartowicz.

Robert Biedroń już na długo przed uruchomieniem swojej partii Wiosna krytykował Platformę Obywatelską, może nawet bardziej niż PiS. Mówił o sobie w trzeciej osobie i sugerował, że jego ruch polityczny zmiecie ze sceny politycznej w Polsce zarówno Platformę, jak i Prawo i Sprawiedliwość.

źródło: gazeta.pl

Share