Gabrysia urodziła się z wyrokiem śmie-ci. Zdruzgotani rodzice robią co mogą by ją ratować, pojawiła się iskierka nadziei

Nastolatka znalazła się w fatalnej sytuacji, gdy usłyszała diagnozę postawioną przez lekarzy. Rodzice postanowili jednak zrobić wszystko, by dziewczyna miała szansę na uniknięcie śmierci. Teraz pojawiła się nadzieja.

Nastolatka usłyszała straszne wieści od lekarzy już wiele lat temu. Gabrysia została dokładnie przebadana tuż po przyjściu na świat i to właśnie wtedy jej rodzice mogli dowiedzieć się, jak poważna jest jej dolegliwość. Wówczas okazało się bowiem, że mała dziewczynka musi liczyć się ze strasznym wyrokiem śmierci, wobec którego jest kompletnie bezradna. Rodzice nie zamierzali jednak się poddać.

Po wielu latach sytuacja nie uległa spektakularnej poprawie, lecz pojawiła się mała iskierka nadziei, która sprawia, że rodzice nastolatki zamierzają dalej walczyć o jej przyszłość. Istnieje szansa, że Gabrysia będzie w pełni zdrowa, jednak do tego potrzeba bardzo dużo pieniędzy.

Mama i tata dziewczyny starają się nie stawiać żadnych prognoz, jednak za wszelką cenę chcą dążyć do tego, by sytuacja uległa poprawie.

.

Nastolatka wciąż ma szanse na powrót do zdrowia

15-letnia Gabrysia od najmłodszych lat interesuje się fotografią. Bardzo chciałaby kiedyś pracować wykonując zdjęcia, jednak przy jej obecnym stanie zdrowia jest to wykluczone. Nastolatka cierpi na wrodzoną wadę serca, która należy do bardzo poważnych. Mowa o problemie na tyle skomplikowanym, że nie da się go zoperować w naszym kraju. Lekarze niestety wielokrotnie odmawiali wykonania zabiegu.

Specjaliści tłumaczyli się, że jest on bardzo trudny i ryzykowany, wymagałby ponad 24-godzinnej operacji oraz uważnej opieki nad pacjentką także wiele dni po zakończeniu operacji. Pojawiła się jednak iskierka nadziej – lekarz w Stanach Zjednoczonych zaproponował, że zajmie się tym trudnym wyzwaniem. Na przeszkodzie stoi jedynie cena, wynosząca aż cztery miliony złotych.
Nastolatka liczy na pomoc Polaków

Potrzebna jest więc pomoc ze strony społeczeństwa. Bez niej sytuacja może ulec pogorszeniu. Dziewczyna ma problemy ze złapaniem oddechu podczas wykonywania codziennych życiowych czynności, a jej rodzice przekonują, że każdy dzień jest ogromnym ryzykiem.

źródło: pikio.pl

Share