Fani oskarżają TVP o porażkę Tulii na Eurowizji. „Ignoranckie podejście do konkursu”

Choć w kalendarzu wydarzeń muzycznych istnieją ciekawsze artystycznie wydarzenia niż Eurowizja, konkurs bez wątpienia budzi co roku ogromne emocje. Polacy podchodzą do niego wyjątkowo ambicjonalnie i kandydata do wygranej lustrują pod każdym możliwym względem. Presja jest również odczuwana przez samych wykonawców.

Tegoroczny kandydat na Eurowizję wybrany przez TVP niestety zawiódł oczekiwania publiczności i zespół Tulia pożegnał się z konkursem:

Fani wydarzenia mają pretensje do TVP i oskarżają telewizję o ignorancję:

Niestety, ale to było do przewidzenia. Ile razy trzeba pisać, ze to nie festiwal w Opolu? – czytamy w komentarzach. Brawo TVP. Jesteście winni tej porażki! Tak się kończy ignoranckie podejście do konkursu… – piszą.

Swoje trzy słowa dorzucił też Donatan, który do dziś żyje najwyraźniej swoim udziałem w konkursie. Na Instagramie napisał:

Nie grajcie na Eurowizji poważnych i trudnych utworów… nic się tym nie udowodni, widzowie Eurowizji to nie teatralny kontyngent. Nie starajmy się intelektualizować rozrywkowego około muzycznego konkursu – przyznał z rozbrającą szczerością „wujek Don”.

Producent zwrócił też uwagę na przytyk, który członkinie zespołu wystosowały jakiś czas temu w kierunku Cleo nazywając jej występ „satyrycznym”:

Nie starajcie się dystansować i nazywać „satyrą” kogoś kto tak jak Cleo ma łącznie koło 3 milionów fanów na swoich social mediach – około 400 tys. to fani zagraniczni którzy mogą głosować! Nie palcie takich mostów! PS Myślę, że Cleo zabolała taka wypowiedź…nie warto się tak dystansować, od twórczyni która w Europie jest kojarzona właśnie z folkiem i zajęła 5 miejsce w głosowaniu widzów na Eurowizji 🙂

Nie bądźcie takie poważne! Pamiętajcie kochane że między innymi folk to pijany szwagier z akordeonem i moja babcia w podomce która nuci ludowe motywy! Miejcie więcej luzu bo inaczej będziecie tylko obiektem muzealnym a nie żywa muzyką która wychodzi do ludzi! – radzi Donatan.

Słuszne uwagi?

Переглянути цей допис в Instagram

Bardzo lubię klimat i głos zespołu Tulia dlatego mam na przyszłość 5 rad od "wujka" Dona 🙂 1) Nie grajcie na Eurowizji poważnych i trudnych utworów…nic się tym nie udowodni, widzowie Eurowizji to nie teatralny kontyngent. Nie starajmy się intelektualizować rozrywkowego okołom muzycznego konkursu 🙂 2) Nie warto rezygnować z symboli i swoich przekonań żeby się komuś przypodobać, my podczas naszego występu w 2014 roku byliśmy w pełnej opozycji do klimatu Eurowizji – ale byliśmy naturalni bo byliśmy sobą i z tego powodu ludzie na nas głosowali. 3) Stoi za Wami potężna wytwórnia muzyczna – korzystajcie z jej potencjału do promowania siebie…my nie mieliśmy tyle szczęścia bo sami wydawaliśmy swój kawałek i nie było wtedy ani środków ani zaplecza do jakichkolwiek działań. 4) Nie starajcie się dystansować i nazywać "satyrą" kogoś kto tak jak Cleo ma łącznie koło 3 milionów fanów na swoich social mediach – około 400 tyś to fani zagraniczni którzy mogą głosować! 🙂 Nie palcie takich mostów! 🙂 PS Myślę że Cleo zabolała taka wypowiedz…nie warto się tak dystansować, od twórczyni która w Europie jest kojarzona właśnie z folkiem i zajęła 5 miejsce w głosowaniu widzów na Eurowizji 🙂 5) Nie bądźcie takie poważne! Pamiętajcie kochane że między innymi folk to pijany szwagier z akordeonem i moja babcia w podomce która nuci ludowe motywy! Miejcie więcej luzu bo inaczej będziecie tylko obiektem muzealnym a nie żywa muzyką która wychodzi do ludzi! 🙂 Pozdrawiam i życzę pomyślności! 🙂

Допис, поширений Don Donatan (@don.donatan)

.

.

.

.

.

źródło: pudelek.pl

Share