Emilia Krakowska musi zwolnić tempo. Znana aktorka trafiła do szpitala.

79-letnia aktorka Emilia Krakowska trafiła do szpitala po tym, jak poczuła się źle podczas prób do spektaklu „8 kobiet” w warszawskim Och-Teatrze. – To nie było nic poważnego – skomentowała w rozmowie z Plejadą.

Wirtualna Polska informuje, że po tym, gdy aktorka została przetransportowana do szpitala, poddana została drobiazgowym badaniom. Lekarze wykluczyli zawał oraz udar i kazali Emilii Krakowskiej zwolnić tempo. Według dziennikarzy portalu, aktorka zasłabła prawdopodobnie z powodu przepracowania.

W związku ze zdarzeniem Och-Teatr zaproponował, aby w rolę matki Gabi, Krakowska wcialała się na zmianę z Elżbietą Jarosik. – Dziękuję, że pytacie, ale to nie było nic poważnego. Teraz wszystko już jest dobrze. Czuję się naprawdę nieźle – mówiła aktorka pytana o stan zdrowia przez portal Plejada. – Właśnie jestem w pracy – dodała.

Emilia Krakowska grała w wielu teatrach, m.in. Powszechnym w Warszawie (1964-1968), Narodowym (1968-1978), Współczesnym w Warszawie (1978-1985), Rozmaitości w Warszawie (1985-1991) czy w Teatrze Powszechnym im. Jana Kochanowskiego w Radomiu. W latach 80. XX w. była członkiem Narodowej Rady Kultury. Znana jest głównie z roli Jagny w filmie „Chłopi”.

źródło: wprost.pl

Share