Donald Tusk jako premier Wielkiej Brytanii. Tak zamarzył sobie pewien Brytyjczyk

Negocjacje Unii Europejskiej i Wielkiej Brytanii w sprawie brexitu są wyjątkowo burzliwe. Do tego stopnia, że wyjście Wysp ze Wspólnoty w marcu stoi pod znakiem zapytania. Niektórzy Brytyjczycy pokładają więc nadzieję w… Donaldzie Tusku. Tak jak pewien użytkownik Twittera.

Szef Rady Europejskiej wzbudził ostatnio duże kontrowersje, kiedy dosadnie skomentował fiasko porozumienia „wyspiarzy” z UE.

„Zastanawiam się jak wygląda to wyjątkowe miejsce w piekle dla tych, którzy promowali brexit bez jakiegokolwiek zarysu planu jak przeprowadzić go bezpiecznie” – napisał Tusk na Twitterze, za co dostało mu się i od premier wielkiej Brytanii, i od premiera Polski.

Jednak Brytyjczykom, którzy są przeciwko brexitowi, jego słowa się spodobały. Wśród nich jest prowadzący popularny na Twitterze profil (ponad 5,7 tys. oberwujących) MartinRemains, zwolennik pozostania w UE, który kilkakrotnie odniósł się z aprobatą do komentarza Donalda Tuska.

Teraz MartinRemains poszedł o krok dalej. Postawa szefa Rady Europejskiej w negocjacjach z Wielką Brytanią tak mu się chyba spodobała, że w ankiecie „kto byłby lepszym premierem” umieścił właśnie Polaka. Głos można oddać jeszcze na Theresę May i lidera Partii Pracy Jeremy’ego Corbyna.

Warto zauważyć, że ankieta cieszy się sporym zainteresowaniem. Dotąd głos oddało w niej 6 259 osób. Kto wygra?

źródło: natemat.pl

Share