Dieta cud nie istnieje? A jednak – ta przynosi zdumiewające rezultaty!

Wiele osób spotyka się z problemem zrzucenia zbędnych kilogramów. Od kilku miesięcy sporo mówi się o diecie low carb, która wydaje się strzałem w dziesiątkę.

Zewsząd napływa coraz więcej informacji o imponujących efektach. Jej zdumiewająco szybkie i pozytywne działanie może nieść za sobą wiele korzystnych dla naszego zdrowia rezultatów.

Na czym polega dieta low carb?

Inaczej zwana jest dietą niskowęglowodanową. Jest niczym innym, jak rygorystycznym ograniczeniem węglowodanów w naszym codziennym spożyciu, które ma wynosić poniżej 130 g.

Dzięki zmniejszeniu ich do niezbędnego minimum, bardzo szybko możemy stracić na wadzę.

W czasie trwania diety należy bezwzględnie unikać: słodyczy, słodzonych napojów, piwa, kolorowych drinków, chipsów, wszelkich wyrobów z białego pieczywa, margaryny i razowego makaronu.

Ponadto zaleca się jeść jagody, truskawki, maliny i borówki.

Dieta wyszczególnia napoje, jakie możemy pić. Jest to przede wszystkim woda – gazowana oraz niegazowana. W czasie między posiłkami możemy spokojnie pozwolić sobie na czarną kawę bez cukru, za to z odrobiną mleka czy śmietanki.

Dla miłośników alkoholi również się coś znajdzie, bowiem low carb uwzględnia picie: czerwonego lub białego wina wytrawnego, które są pite z wodą lub sokiem z limonki.

Co więcej, lekarze chętnie zalecają low carb dla osób chorych na cukrzycę, bowiem jest to idealna metoda kontrolowania tego schorzenia.

Specjaliści podkreślają jednak, że posiłki muszą być odpowiednio zbilansowane, a najlepiej skonsultowane z dietetykiem.

źródło: „pikio.pl”

Share