Anna przeprowadziła się z córeczką do małej wioski. Osiedlili się na obrzeżach, w małym, starym, zniszczonym domu. To było dla niej trudne. Wszyscy to widzieli. Oczywiście na początku wszyscy we wsi dyskutowali, kim ona jest, skąd pochodzi. A o to nie można było zapytać, bo kobieta na wszelkie możliwe sposoby unikała takich rozmów. Z czasem plotki ucichły, ludzie przestali się interesować.

Dobrze dogadywała się z ludźmi, zawsze była przyjazna i pogodna. Córka skończyła już szkołę, postanowiła iść na studia. Dziewczyna miała wyraźny talent do języków, a matka robiła wszystko, co w jej mocy, aby pomóc. Jak wszyscy rodzice marzyła, aby jej dziecko miało dobre życie i nigdy nie wróciło do zamieszkania na wsi.

Matka i córka/YouTube @Ploteczki
Matka i córka/YouTube @Ploteczki
Matka i córka/YouTube @Czas na historię

I wreszcie córka spełniła marzenie matki – ukończyła studia z wyróżnieniem, dostała pracę jako tłumacz w prestiżowej firmie, coraz rzadziej odwiedzała matkę.

Nawet nie powiedziała matce, kiedy wyszła za mąż. Przyjechała z mężem do swojej matki. Od roku jest mężatką. Nic nie można powiedzieć, mężczyzna był przystojny i zamożny. I wydaje się, że matka powinna być szczęśliwa ze względu na swoje dziecko, ale stało się to tak trudne dla jej duszy.

Łzy spłynęły jej do gardła i nie była w stanie wydusić ani słowa, nawet słowa powitania, ale nie mogła powstrzymać się od powiedzenia córce, że to małżeństwo odbyło się bez błogosławieństwa. Córka nakrzyczała na matkę i powiedziała jej wiele złego. Słowa te sprawiły staruszce wielki ból, poczuła nawet lekkie mdłości. Widząc to, nowy zięć przerwał przemówienie żony.

Podał kobiecie lek uspokajający i zaprowadził ją do pokoju, położył do łóżka i starannie przykrył kocem. Wieczorem, gdy kobieta się obudziła, młodych ludzi już nie było. Wyszli nawet bez pożegnania. I znowu łzy spłynęły po jej policzkach. Następnym razem córka przyszła nie tylko z mężem, ale także z synem. A rok później już z dwoma synami.

Tak raz na rok lub dwa razy widywała swoją córkę, zięcia i wnuki. Przyszedł rok, w którym córka ​​zrobiła swojej matce ogromną krzywdę. Od tego czasu staruszka nie czuła się już samotna, córka odwiedzała ją coraz częściej, bo sama rozumiała wartość matczynej miłości.

Seniorka/YouTube @Czas na historię
Seniorka/YouTube @Czas na historię
Seniorka/YouTube @Czas na historię

To też może cię zainteresować: Z życia wzięte. "Musimy wysłać gdzieś twoją mamę, żeby zwolniła pokój": powiedziała synowa

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Smutna prawda o ostatnich dniach Zbigniewa Wodeckiego. Prawdę zdradza Olga Bończyk

O tym się mówi: Ważne wieści o Maryli Rodowicz. Piosenkarka musiała poddać się ważnemu zabiegowi. Tego nikt się nie spodziewał. Wyszło na jaw, jak czuje się gwiazda