Jak donosi serwis „SE”, papież Franciszek wciąż zmaga się ze skutkami poważnej choroby. Ojciec Święty od ponad tygodnia cierpi z powodu ostrego zapalenia oskrzeli i nic nie wskazuje na to, by jego stan miał się znacząco poprawić w najbliższym czasie. To niezwykle martwi wiernych, szczególnie, że biskup Rzymu zmaga się z problemami z oddychaniem i był w stanie odczytać słów rozważań w minioną niedzielę.

W trakcie niedzielnej modlitwy Anioł Pański po raz kolejny papież nie pojawił się w oknie Pałacu Apostolskiego i do mediów trafiła informacja o tym, że rozważania papieża zostaną odczytane przez kogoś innego ze względu na problemy Ojca Świętego z płucami i niemożność prawidłowego oddychania. Papież zdecydował się finalnie odwołać swój lot do Dubaju na konferencje klimatyczną, a jego ostatnia audiencja generalna miała miejsce w Auli Pawła VI, a nie zgodnie z tradycją na placu Świętego Piotra.

Najnowsze wieści o papieżu Franciszku. Ojciec Święty zmaga się z poważną chorobą. Biskup Rzymu postanowił zabrać głos. Jego słowa poruszają do głębi

Biuro prasowe Watykanu poinformowało również, że Ojciec Święty cierpi z powodu ostrego zapalenia oskrzeli, co potwierdził sam papież. Tak jak przed tygodniem w kolejną niedzielę papież znów odmówił Anioł Pański w kaplicy Domu Świętej Marty. Chciał bowiem uniknąć zimnego powietrza i zaziębienia.

Podczas transmisji ponownie nie odczytał rozważań i tekstu końcowego. Jak wyjaśnił, wciąż ma problemy z mówieniem i samym głosem. Finalnie treść odczytał w zastępstwie papieża lektor.

Drodzy bracia i siostry, dzień dobry; także dzisiaj nie będę mógł wszystkiego przeczytać. Mój stan zdrowia poprawia się, ale jeszcze głos mi na to nie pozwala – powiedział papież.

Jak informował portal "Życie News": POWALAJĄCE NA KOLANA WIEŚCI W SPRAWIE GABRIELA SEWERYNA. SŁUŻBY ZDECYDOWAŁY SIĘ WSZCZĄĆ POSTĘPOWANIE PO ODEJŚCIU PROJEKTANTA. JEST KU TEMU WAŻNY POWÓD

Przypomnij sobie: TEGO PO PANU MŁODYM NIE SPODZIEWAŁ SIĘ NIKT. MŁODY MĘŻCZYZNA ZRUJNOWAŁ WŁASNE WESELE. DO SIECI TRAFIŁO NAGRANIE, KTÓRE POWALIŁO NA KOLANA INTERNAUTÓW

Portal "Życie News" pisał również: NAGLE ODSZEDŁ GABRIEL SEWERYN. CELEBRYTA POD KONIEC ŻYCIA PRZEŻYWAŁ TRUDNY OKRES. ZNANY PROJEKTANT ZOSTAŁ ZMUSZONY DO REJESTRACJI JAKO BEZROBOTNY

W ostatnich dniach pisaliśmy także o: REKORDZISTA „JEDEN Z DZIESIĘCIU” POSTANOWIŁ PRZERWAĆ MILCZENIE PO FINALE TELETURNIEJU. WIADOMO, CZY ARTUR BARANOWSKI KIEDYŚ POJAWI SIĘ W „MILIONERACH”