Jak informuje portal "O2", pracownik Nadleśnictwa Hajnówka na Podlasiu wracając do domu, natknął się na niecodzienny widok. Od razu chwycił za telefon, żeby uwiecznić zaskakujące spotkanie. Film zachwycił internautów.

Zachwycający film

Puszcza Białowieska chyba wszystkim kojarzy się z żubrami, których populacja jest tu bardzo liczna. Zdaje się więc, że spotkanie tych zwierząt nie będzie niczym niezwykłym, a jednak widok przechodzącego przez ulicę stada może zaskoczyć. Tak było w tym przypadku.

Wracający z pracy w Nadleśnictwie Hajnówka na Podlasiu leśniczy natrafił na składające się z kilkunastu osobników stado. Znajdowało się tu kilka małych żubrów. Leśnik postanowił nagrać stado i podzielić się nim z internautami.

"Gdy wracasz do domu, a żubr wygląda tuż za zakrętu. W puszczy spiesz się powoli. Dbasz o bezpieczeństwo swoje, jak i innych" - czytamy w komentarzu do postu.

Imponujące zwierzęta

Majestatyczny żubr robi ogromne wrażenie, szczególnie jeśli natkniemy się na samce. Te są większe i cięższe od samic. Najcięższe okazy przekraczają 400 kilogramów wagi. Na terenie naszego kraju występuje 8 wolnych populacji tych zwierząt.

Możemy je spotkać na terenie Puszczy Białowieskiej, Puszczy Knyszyńskiej, Puszczy Boreckiej, Bieszczad, Lasach Janowskich, Puszczy Augustowskiej, Puszczy Rominckiej oraz stada w Zachodniej Polsce.

Jak można przeczytać na stronie Białowieskiego Parku Narodowego, populację żubrów udało się uratować dzięki "dosłownie kilku osobnikom i dużej dozie szczęścia". Żubry są jaskrawym przykładem tego, jak szybko możemy doprowadzić zwierzęta na krawędź wymarcia. I choć udało się uratować gatunek przed wymarciem, to nadal należy prowadzić działania na "rzecz ochrony tego reliktowego gatunku".

Żubr/YouTube @Lasy Państwowe
Żubr/YouTube @Lasy Państwowe
Żubr/YouTube @Lasy Państwowe

A jak wam podoba się nagranie?

To też może cię zainteresować: Astrolodzy nie mają wątpliwości. Październik będzie przełomowy dla jednego ze znaków zodiaku

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: W „Faktach” TVN ostro rozprawiono się z Telewizją Polską. Prowadząca program Anita Werner nie zostawiła na stacji suchej nitki. Widzowie otwarli usta

O tym się mówi: Kto może pojawić się na weselu Katarzyny Cichopek i Macieja Kurzajewskiego. Iza Krzan postanowiła zabrać głos w sprawie