Wszyscy wokół o tym mówią. Ale nie wszyscy czują dusze niektórych ludzi pokryte grubą skórką. Oto przykład relacji między dorosłymi dziećmi a ich matką: pewna młoda kobieta kupiła mieszkanie. Potem kobieta była zadłużona i aby złagodzić swoją sytuację finansową, zaproponowała matce sprzedaż starego domu i zamieszkanie z nią. Rysując świetlaną przyszłość starej kobiety, córka nie skąpiła jasnych kolorów. A matka wierzyła w krew, absolutnie nie bojąc się o przyszłość, przecież babcia już nie była całkowicie zdrowa. Mieszkać obok córki, komunikować się z wnukami, cieszyć się każdym dniem i nie nudzić się w samotności – czy nie o tym marzy samotny staruszek? Sielanka nie trwała jednak długo. Dolegliwości matki, jej chęć „wsadzania nosa” we wszystkie sprawy rodzinne, próby nauczania i pouczania dorosłej córki zaczęły nudzić.

Ale nie można było przywrócić wszystkiego do poprzedniego poziomu: dom został sprzedany, a pieniądze wydane. Ale też znieść obok siebie zmęczoną staruszkę córce nie było możliwe. Po zastanowieniu postanowiła kardynalnie: matkę oddać w domu starców. Wymyśliła sobie wymówkę: będzie profesjonalna opieka nad babcią, będzie otoczona przyjaciółmi i znajomymi w jej wieku. Więc nie będzie się nudzić. I w tym samym domu w południe siedzi zupełnie sama! Sprytna córka wysłała własną matkę do „państwowego domu” i przekazywała ją z rąk do rąk nieznajomym. A w jej domu zrobiło się cicho, życie potoczyło się po staremu, jakby nic strasznego się nie wydarzyło. Na szczęście starsza kobieta miała też syna. Ale mieszkał w innym mieście, więc nie wiedział, co się dzieje. Przyjeżdżając odwiedzić matkę, syn nie znalazł jej w swoim rodzinnym gnieździe. Ale sąsiedzi opowiadali o wszystkim, co wydarzyło się pod jego nieobecność.

Młody mężczyzna przybył do nowego miejsca zamieszkania swojej matki. Widzi: babcia siedzi na ławce w parku, ma opuszczone ramiona, opuszczoną głowę. Ale ostatnio była pełna energii, szczęśliwa i śmiała się serdecznie!- Mamo, mamo! - Syn rzucił się do matki. - Mój drogi!

Czy zasłużyłaś na taką starość? ”Płakali, obejmując się. A syn, po konsultacji z żoną, postanowił naprawić sytuację. Syn musiał trochę zmniejszyć wydatki, ale tutaj spełniło się jego marzenie: kupili dom matki. Ale nie tak jak wcześniej, ale jeszcze lepiej. A w ogrodzie było więcej, a dom ma centralne ogrzewanie, kanalizację.- Mamo, teraz to twój nowy dom - żyj i bądź szczęśliwa! - Mniej więcej z takimi słowami we trójkę weszli do nowo zakupionego mieszkania.

A synowa absolutnie poparła męża, bo teściowa, według niej - druga matka. Historia na tym by się skończyła, gdyby nie jedno "ale". W dniu wystawienia emerytury córka miała zwyczaj odwiedzania starej matki. Nie, o nic jej nie prosiła, po prostu ze łzami opowiadała, jak trudno jest jej żyć finansowo. A sama matka - tak, tak, sama! - oddał jej całą emeryturę co do grosza.

Aż pewnego dnia córka pojawiła się po kolejną „zapłatę”. A mamy w domu dla osób starszych nie było! Wygląda na to, że została przeniesiona do nowego domu, a córka straciła wstyd i pospieszyła pod nowy adres i była niewymownie zaskoczona nowymi rezydencjami, w których mieszka teraz stara kobieta.

Niezdarna córka rzuciła się do matki, zaczęła płakać, załamała ręce: „Wszystko jest tak źle, w ogóle nie mamy pieniędzy!” Może serce matki znów zadrży, a babcia podda się prowokacji. Tylko w małym pokoju, więc kiedyś odpoczął syn - brat tej niewdzięcznej córki, która niejednokrotnie oszukiwała własną matkę.- Wiesz, siostra - powiedział. - Ty jesteś sprytna, a ja jestem mądrzejszy. Ciężko ci żyć - przenieś się tutaj, do wsi. Tutaj ręce robocze są jakże potrzebne: dojarki, świnie na cześć.

A dzieci można zabrać do sierocińca - są przyjaciele według wieku, fachowa opieka i nadzór. Ale tylko tutaj więcej nie przychodź...

To też może cię zainteresować: Ten kadr rozczulił wszystkich internautów. Małgorzata Rozenek pochwaliła się synkiem. Niepowtarzalny widok

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Nietypowa rocznica ślubu. Tej imprezy nie zapomni nikt. Jak świętowali Joanna Przetakiewicz i Rinke Rooyens

O tym się mówi: To zdjęcie Izabeli Małysz jest naprawdę zmysłowe. Żona uwielbianego skoczka może się poszczycić wyjątkową urodą. Jak odpoczywa celebrytka