Mało kto wie, że sól posiada właściwości antybakteryjne i jest bardzo skutecznym środkiem do usuwania zatorów i nieprzyjemnych zapachów z kanalizacji i rur. Sól nie pozwala na gromadzenie się zanieczyszczeń i bakterii na ściankach rur.

Sama odkryłam to niecodzienne zastowoanie soli wtedy, gdy rury zaczęły szybko się zapychać w mieszkaniu, zwłaszcza w toalecie i łazience. W poszukiwaniu normalnego hydraulika zwróciłem się do sąsiadki, a ona zamiast numeru zawodowca poradziła mi wsypać sól do rur.

Trzeba wziąć sól gruboziarnistą. Powinna wystarczyć 1/3 opakowania. Wsypujemy sól do otworu odpływowego, a następnie zalać ją 2 litrami zagotowanej wody. Jeśli zator jest duży, dodaj około 100 mililitrów 70% octu. Całość pozostawiamy w odpływie na około 30 minut. Po upływie tego czasu wystarczy całość wszystko dobrze spłukać, pozostawiając odkręconą wodę na około 5 minut. Jeśli brud nie rozpuści się za pierwszym razem, całą procedurę trzeba będzie powtórzyć.

Ta metoda pozwala skutecznie wyczyścić rury i usunąć nawet silne zatory. Sól gruboziarnista będzie również skuteczna w zapobieganiu zanieczyszczaniu rur. W tym celu każdego ranka zasypuję dużą łyżką soli w umywalkach łazienkowych, zlewie a nawet muszli klozetowej. Wracając z pracy, po prostu odkręcam na chwilę kran i zmywam wszystko wodą.

Tak prosta patent z soląpomógł mi zapomnieć o zapchanych rurach. Sól gruboziarnista zmniejszy liczbę wizyt hydraulika, nawet w tych mieszkaniach, w których rury mają kilkanaście lat. Kilka cykli czyszczenia pozwala uporać się nawet z tymi osadami na ściankach rur, które są tam od ponad roku, a proste zapobieganie utrzyma je w czystości przez długi czas.

O tym się mówi: Agnieszka Fitkau-Perepeczko młodnieje w oczach. Celebrytka skończyła w tym roku 79 lat. Jaka jest jej tajemnica

Zerknij: Agnieszka Woźniak-Starak zdobyła się na bardzo osobiste wyznanie. Opowiedziała, co działo się z nią po odejściu męża