Od kilkunastu godzin po polskim internecie krąży zdjęcie, z którego wszyscy się śmieją. Chodzi o naklejkę do samochodu, informującą, że w aucie jedzie… Żanklod.

Nadawanie nietypowych imion w Polsce staje się co raz popularniejsze. Urzędy są bowiem teraz bardziej liberalne w tej kwestii i pozwalają np. na spolszczanie zagranicznych imion. I tak mamy Dżesikę, Brajanka i Dejwida.

Nikt nie słyszał jednak do tej pory o Żanklodzie. Tak – to nie pomyłka, tylko spolszczenie od francuskiego Jean-Claude. Zdaje się, że znaleźli się tak pomysłowi rodzice – nie tylko się tego nie wstydzą, ale jeszcze chwalą. Zamówili specjalną naklejkę na tylną szybę samochodu – Żanklod w aucie.

Internauci chyba nie podzielają inwencji twórczej rodziców, a nietypowe imię budzi w nich tylko śmiech. Niektórzy współczują dziecku.

Okazuje się jednak, że takich językowych kwiatków jest znacznie więcej. Kiedyś bowiem formularz nadania imienia w Urzędzie Stanu Cywilnego wypisywano ręcznie. Jeśli urzędnik pomylił się, to nie było odwrotu. I tak w rejestrach PESEL znajdziemy osoby o imieniu Włdysław, Zgigniew czy nawet Zdz.

Źródło: „mamadu.pl”