Brejza jednym zdjęciem zgasił zgasił narrację Kaczyńskiego. Prezes mówił o związkach ze Srebrną

Nie ma żadnych relacji finansowych pomiędzy fundacją a partią – kategorycznie oświadczył Jarosław Kaczyński w wywiadzie dla prawicowego tygodnika „Sieci”. Tymczasem poseł opozycji pokazał dwa zdjęcia, które stawiają słowa prezesa PiS w zupełnie innym świetle.

– Za bezczelną manipulację uznaję twierdzenie, że ta sprawa ma cokolwiek wspólnego z art. 24 Ustawy o partiach politycznych, która zakazuje im działalności gospodarczej. Dlaczego to manipulacja? Bo nie ma żadnych relacji finansowych pomiędzy fundacją a partią.

Krzysztof Brejza opublikował zdjęcia budynków należących do Srebrnej z materiałami wyborczymi PiS.

Żadnych. To są dwie oddzielne instytucje – powiedział Jarosław Kaczyński.

Poseł PO Krzysztof Brejza, dyżurny ekspert od finansów obozu władzy, wrzucił tymczasem na Twittera dwa zdjęcia biurowców należących do Srebrnej. Widzimy na nich billboardy wyborcze Jarosława Kaczyńskiego i Patryka Jakiego.

Jak zauważył polityk, materiały wyborcze PiS i Patryka Jakiego musiały zostać sfinansowane zgodnie z prawem przez komitet wyborczy PiS.

Co jeszcze powiedział Kaczyński?

W wywiadzie dla „Sieci” prezes PiS odpierał zarzuty opozycji, twierdząc, że taśmy Kaczyńskiego „to nawet nie jest kapiszon”. Dzielnie sekundował mu prowadzący rozmowę Jacek Karnowski. Redaktor naczelny „Sieci” formułował pytania z gotową tezą, która była jednocześnie atakiem na opozycję czy nieprzychylne władzy media.

Kilka cytatów z rozmowy szczególnie warto zapamiętać. – PiS to prawdziwy pancernik, bo przecież są takie zwierzęta. Można powiedzieć, mamutopancernik – zażartował prezes PiS. Innym ciekawym wątkiem z wywiadu był ten, w którym lider prawicy wyjaśnił, dlaczego nie jest krwawym dyktatorem.

Share