BRAWO! Niesamowity gest Zygmunta Chajzera! Opiekuje się nimi od roku

Zygmunt Chajzer od roku opiekuje się czwórką dzieci, które straciły rodziców w wypadku samochodowym. Do akcji wkorczył też jego syn, Filip. Dzięki nim dzieci mają szansę na nowe mieszkanie!

O sytuacji zrobiło się głośno kilka dni temu. Na jednym z kanałów społecznościowych Filip Chajzer postanowił podzielić się historią jego ojca. Okazuje się, że Zygmunt od roku opiekuje się czwórką dzieci, które straciły rodziców w wypadku.

„Poznałem tę rodzinę w zeszłym roku podczas imprezy charytatywnej w Otwocku. Piękne wydarzenie, mnóstwo osób zebrało się, by pomóc Pani Eli – cudownej kobiecie, która poza tym, że jest babcią, jest także mamą, tatą i dziadkiem czwórki dzieci, które w tragicznych okolicznościach straciły ukochanych rodziców (…) Postanowiłem im pomagać, na ile będę w stanie. Do tego stopnia się zbliżyliśmy, że jestem już dla nich wujkiem!” – mówi Chajzer.

Pojawił się jednak spory problem. Dzieci mieszkają one teraz w domu babci. Do dyspozycji mają łącznie… 16 m2! Pani Ela wystąpiła do urzędu dzielnicy Żoliborz o wymianę mieszkania komunalnego na większe. Została wpisana na listę oczekujących na 2020 rok, więc mieszkanie dostałaby… w bliżej nieokreślonej przyszłości.

I tu do akcji wkroczył Filip Chajzer. Dziennikarz TVN-u zdziałał cuda. „Żoliborz, macie fantastyczną wiceburmistrz, z którą przeprowadziłem długą i niezwykle merytoryczną rozmowę. Pani Agata Marciniak-Różak opowiedziała mi dziś o gigantycznym wysiłku, jaki urzędnicy włożą w pomoc dzieciakom” – powiedział prezenter.

„Wszystko musi odbyć się zgodnie z procedurami i przy poszanowaniu prawa oraz godności innych oczekujących na mieszkania w dzielnicy, a tych jest bardzo mało. Ok. 30 rocznie do przyznania. Niemniej jednak jest bardzo duża szansa, że już w lutym czwórka dzieci wraz z babcią zamieszkają w godnym lokalu” – przekazał Chajzer.

Share