Anna Dymna od lat zmaga się z poważną chorobą. „Źle się czuję. Z tą chorobą jest różnie”

Anna Dymna: choroba, na którą cierpi aktorka jest dość poważna. W wywiadzie udzielonym magazynowi Rewia, Dymna wyznała, że schorzenie, z którym zmaga się od lat zmusza ją do przyjmowania leków, po których bardzo źle się czuje. Na co choruje Anna Dymna?

Aktorka od wielu lat pomaga ludziom chorym i cierpiącym, przy czym o swoich bolączkach i chorobach mówi bardzo rzadko. Tak heroiczna postawa jest godna podziwu. Anna Dymna: choroba, na którą cierpi 76-letnia aktorka jest na tyle poważna, że musi brać leki. Czy Dymna zawiesi karierę z powodu złego stanu zdrowia?

Anna Dymna: choroba gwiazdy jest poważna

W wywiadzie dla magazynu Rewia Anna Dymna przyznała, że ostatnimi czasy nie czuje się najlepiej. Wykonując rutynowe badania krwi okazało się, że jej stan uległ pogorszeniu. Na co choruje Anna Dymna? Gwiazda zdradziła w wywiadzie:

– Cierpię na hipoglikemię, czyli niedocukrzenie. Zażywam leki, po których źle się czuję. Z tą chorobą jest różnie. Chociaż człowiek się leczy, często nie da się jej powstrzymać. – powiedziała 76-letnia aktorka.

Anna Dymna: choroba, na którą cierpi może być bardzo niebezpieczna i wymaga ciągłej kontroli poziomu glukozy we krwi. Czym jest hipoglikemia? Hipoglikemia to nic innego jak niedocukrzenie. Występuje u cukrzyków, którzy mają nadmiar insuliny we krwi, co powoduje bardzo niski poziom glukozy w organizmie.

Anna Dymna wróciła do nałogu

We wspomnianym wywiadzie Anna Dymna potwierdziła, że nie tylko jej stan zdrowia uległ pogorszeniu – zdradziła również, że wróciła do nałogu, od którego trzymała się daleko przez 14 lat!

– Nie paliłam 14 lat. Walcząc o coś, co było dla mnie ważne, zdenerwowałam się, zapaliłam i tak poszło. Dziennie wypalam kilka cienkich papierosów. – wyznała.

Anna Dymna: choroba, z którą od lat zmaga się aktorka jest poważna. Mamy nadzieję, że kultowa gwiazda Znachora będzie uważnie przyglądać się swojemu zdrowiu i oszczędzać siły.

.

Anna Dymna jest jedną z najbardziej cenionych polskich aktorek.

.

Aktorka w młodości znana była ze swojej nieprzeciętnej urody.

źródło: lelum.pl

Share