Tanie wakacje. Czy można zaoszczędzić na podróżach?

Szef TUI Polska, Marcin Dymnicki, zdradza kiedy wakacje są najtańsze.

Polacy najchętniej wyjeżdżają na urlop w okresie od połowy czerwca do połowy września.

To tzw. wysoki sezon. Wyjazdy w czasie jego trwania są najdroższe.

Biura podróży najwięcej zarabiają przez te trzy miesiące w roku – przyznaje w rozmowie z Business Insider Polska prezes TUI Polska, Marcin Dymnicki.

Poza wakacjami, inne popularne – a za razem droższe – terminy to: majówka, ferie zimowe (styczeń i luty), święta Bożego Narodzenia, Sylwester Wielkanoc (choć w mniejszym stopniu).

Zobacz także: 46-letnia Agnieszka Dygant pochwaliła się zdjęciami z urlopu w Afryce. Internauci oniemieli z wrażenia

Najtańsze wakacje są możliwe. W marcu, maju i listopadzie. Jeżeli ktoś ma elastyczny kalendarz i chce wyjechać za dobrą cenę, to jest najlepszy czas – zdradza nam prezes TUI Polska.

Dymnicki mówi, że w listopadzie i marcu najkorzystniej cenowo wypadają: Egipt, Wyspy Kanaryjskie oraz kierunki egzotyczne, takie jak Dominikana, Meksyk, Zanzibar, Kenia i Tajlandia.

Na krótki okres czasu opłacają się majowe wakacje w rejonie Morza Śródziemnego, w szczególności Turcja, Bułgaria i Grecja. Tym, którzy chcą jeszcze więcej zaoszczędzić.

Szef TUI radzi kupować wakacje jak najwcześniej, w formule first minute – można wtedy zaoszczędzić do kilkudziesięciu procent.

Zobacz także: Beata Kozidrak wie, jak dobrze się bawić . Oto gdzie artystka spędzała tegoroczne wakacje

Warto zwrócić uwagę, że aby skorzystać z ofert, często urlop trzeba zaplanować nawet z rocznym wyprzedzeniem, na co nie każdy może sobie pozwolić.

źródło:”businessinsider.com.pl”

Share