Czy w niedziele 22 września zrobisz zakupy? Kiedy wypadają niedziele handlowe

Niedziela handlowa przysparza wiele wyznawań Polakom, którzy w tygodniu są zbyt zapracowani, by udać się na zakupy. Czy w niedziele, 22 września, będziemy mogli zrobić zakupy w pobliskich sklepach?

Czy w najbliższą niedzielę obowiązuje zakaz handlu? Tak, jutro próżno będzie szukać otwartego supermarketu lub galerii handlowej.

Zobacz także: PO zapowiada zniesienie zakazu handlu w niedziele. Ta obietnica spodoba się większości Polaków

Niewątpliwie z tego powodu cieszą się okoliczne restauracje i bary szybkiej obsługi. To tam najczęściej udajemy się w niedzielę niehandlową, kiedy mamy pustą lodówkę.

22 września zarówno te większe, jak i mniejsze sklepy zostaną zamknięte, a ich pracownicy będą mogli spokojnie spędzić czas z najbliższymi.

Większość marketów będzie zamknięta, jednak istnieją pewne wyjątki od tej zasady. Zakaz handlu nie obowiązuje między innymi: w sklepach osiedlowych, jeśli klientów obsługuje właściciel lokalu, na stacjach paliw, w kwiaciarniach, sklepach działających na zasadzie franczyzy (np. Żabka, Carrefour Express), placówkach pocztowych, aptekach, lokalach gastronomicznych, miejscach rozrywki.

Tam możemy szukać ratunku, kiedy w lodówce pozostało jedynie światło.

Zobacz także: Częste błędy w przechowywaniu żywności – 13 produktów, których nie powinno się przechowywać w lodówce

Do końca tego roku pozostało zaledwie kilka niedziel z dozwolonym handlem. Są to: 29 września, 27 października, 24 listopada, 15 grudnia, 22 grudnia i 29 grudnia.

Źródło: wiadomości.wp.pl

Share