Czy Twoja inteligencja jest powyżej przeciętnej? Sprawdź!

Często zdarza się nam myśleć, czy moja inteligencja jest wystarczająco wysoka. Zwłaszcza w czasach mediów społecznościowych, gdy coraz częściej zwraca się uwagę na tę kwestię.

Jak można przekonać się, czy nasza inteligencja jest nieco wyżej niż średnia?

1. Sarkazm nie jest ci obcy

Badania pokazują, że sarkazm wymaga twórczego myślenia, a co więcej dobrej pracy umysłu. Ważne jest potrafić rozszyfrować, o co chodzi nadawcy. Bez kreatywnych zdolności myślenia, będzie to bardzo trudne.

Zobacz także: „Nie mogę znaleźć nikogo ogarniętego, wolę być sama”. Młode Polki narzekają na facetów.

2. Jesteś osobą wielojęzyczną

Posługiwanie się kilkoma językami może spowolnić rozwój takich schorzeń jak demencja czy choroba Alzheimera. Ma to wpływ na rozwój mózgu i jego wydajność.

3. Jesteś najstarszym dzieckiem

Badania wskazują, że najstarsze dzieci mają tendencję do nieco wyższego wyniku testów IQ.

4. Lewa ręka dominuje

Osoby leworęczne stanowią 10 proc. populacji na świecie. Jak wskazują badania, leworęczni mają nieco lepsze umiejętności poznawcze niż przeciętny człowiek, a co za tym idzie, ich inteligencja może być odrobinę wyższa.

5. Poczucie humoru

Jeśli jesteś osobą zabawną, to nie tylko zyskujesz na tym towarzysko, ale i mądrość. Żartowanie wymaga abstrakcyjnego myślenia, inteligencji werbalnej i umiejętności wyczucia odpowiedniego momentu. Nie każdy potrafi rzucić dobrym, inteligentnym żartem, który pasuje do sytuacji.

6. Jeśli wątpisz w swoją inteligencję

Świadomość braku wiedzy prowadzi do jej poszukiwania, a więc im ktoś mądrzejszy, tym wyraźniej widzi, jak wiele jeszcze musi się nauczyć i dowiedzieć.

Zobacz także: Co nasza ocena ludzi mówi o naszym charakterze? Wybierz osobę, z którą chciałbyś się zaprzyjaźnić, by się tego dowiedzieć

Mówi o tym także efekt Krugera–Dunninga, zgodnie z którym inteligentni ludzie są bardziej skłonni naprawiać własne błędy i mają skłonność do niedoceniania siebie. Nie od dziś wiadomo, że tylko głupcy uparcie wierzą w swoją rację, i są niechętni do przyznania się do błędów.

źródło:”kobieta.onet.pl”

Share