500 plus dla dorosłych dzieci. PiS znowu zaskakuje

PiS przed wyborami wprowadziło rozszerzenie swojego flagowego programu 500+ bezwarunkowo także na pierwsze dziecko. Do momentu osiągnięcia przez potomka pełnoletniości rodzice będą dostawać pieniądze. Okazuje się, że w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej myślą także o tym, by rozszerzyć program na dzieci, które ukończyły 18 lat.

Na razie w programie 500+ wciąż obowiązuje ograniczenie wypłaty pieniędzy na drugie i każde kolejne dziecko. Jednakże za dwa miesiące w życie wejdzie zmiana, która wprowadza bezwarunkową wypłatę także na pierwszego potomka.

.

Wiceminister Szwed, odpowiedzialny za program, w trakcie wywiadu z portalem RadioZET.pl zaznaczył, że na razie nie ma mowy o waloryzacji programu, czyli zwiększeniu wysokości wypłacanej kwoty.

– Dajemy dla każdego dziecka 500 złotych od pierwszego lipca. To duży nasz wspólny wysiłek, ponieważ koszt tego w przyszłym roku będzie 41 mld zł. Do tego kontynuowany jest program wyprawki szkolnej w postaci 300 złotych, czyli wsparcie dla rodzin jest znaczne – podkreślił podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach.

Jednakże, są też dobre wieści. Wiceminister w trakcie rozmowy powiedział, że istnieje możliwość wydłużenia okresu wypłaty świadczenia 500+. Tak, że pieniądze będą wypłacane po przekroczeniu 10 roku życia.

– Jeżeli będą możliwości budżetu państwa w następnych latach, to oczywiście będziemy szukać innych rozwiązań, może bardziej w kierunku wydłużenia okresów. Wiemy, że okres od 18 roku życia też jest wymagający dla rodzin. Są różne rozwiązania. Na dzisiaj mamy to podstawowe rozwiązanie i myślę, że to jest najważniejsze – tłumaczył Szwed.

źródło: fakt.pl

Share