Ministerstwo Finansów szykuje poważne zmiany. Inaczej zapłacisz podatki!

Ministerstwo Finansów podało informację o przełomowej zmianie w płaceniu podatków. Nowe zasady wejdą w życie od 1 stycznia 2020 roku. Już za kilka miesięcy podatnicy dostaną swoje personalne rachunki, na które będą wpłacać należności podatkowe.

O tej istnej rewolucji podatkowej poinformował pełnomocnik ministra finansów ds. cyfryzacji, Przemysław Koch. Wypowiedzi udzielił Polskiej Agencji Prasowej.

– To rachunek wirtualny oparty na koncepcji rachunków „mass collectowych”, prowadzony przez Narodowy Bank Polski. Wdrożenie tego rozwiązania znacząco uprości podatnikom rozliczenia z fiskusem. Z punktu widzenia administracji zmiana istotnie uprości procesy rozliczeniowe, w ramach których identyfikujemy płatność, wiążemy ją z podatnikiem i weryfikujemy, czy jego zobowiązania są regulowane, czy nie – wyjaśnia Przemysław Koch

Ministerstwo Finansów postawiło na zmiany inspirując się drogą ZUS-u, który w 2018 r. przeprowadził podobną rewolucję.

Od przyszłego roku podatnicy nie będą już wpłacać danin na konta urzędów skarbowych. Będą za to wpłacać wszystkie należności na przypisany im indywidualny rachunek.

Każdy podatnik otrzyma jeden rachunek, na który będzie przelewać wszystkie swoje należności. PIT, VAT i CIT oraz wszelkie inne podatki będą trafiać w jedno miejsce.

Źródło: „money.pl”

Share