163 delfiny wyrzucone na brzeg przez fale

Aż 163 delfiny wyrzucone przez morze na brzeg na Wyspach Zielonego Przylądka. Nie wiadomo dlaczego delfiny zginęły, naukowcy starają się ustalić przyczynę. Ten przytłaczający widok zarejestrowały kamery i aparaty turystów.

Stowarzyszenia ochrony środowiska i hiszpańscy naukowcy starają się ustalić przyczynę śmierci delfinów. To niespotykane, że delfiny masowo wyrzucane są przez morze na brzeg. 163 delfiny znaleziono na plaży na wyspie Boa Vista. Te, które jeszcze żyły próbowano z powrotem wrzucić do morza. Niestety działania były bezskuteczne.

Zobacz także: „ZARYZYKOWALIŚMY I NAPRAWILIŚMY NASZE PAŃSTWO”. CO J.KACZYŃSKI UWAŻA ODNOŚNIE CZTERECH LAT, PRZEZ KTÓRE RZĄDZIŁA JEGO PARTIA?

Działacze BIOS pobrali próbki od 50 zwierząt. Naukowcy będą starali się ustalić powód tak licznej śmierci zwierząt. Zabrano również 4 delfiny w celu zamrożenia ich, a następnie przeprowadzenia badań.

Zobacz także: TRASA KONCERTOWA ODWOŁANA. ARTYSTA ZAWIÓDŁ SWOICH FANÓW

Naukowcy z University of Las Palmas de Gran Canaria udali się do Boa Vista w celu wykonania sekcji zwłok delfinów. Rozpoczęto także edukację mieszkańców na wypadek powtórzenia się podobnej sytuacji. Masowe śmierci delfinów zarejestrowano w tym roku również na wybrzeżach Zatoki Perskiej. Znaleziono na już prawie 300 martwych zwierząt.

Źródło: „o2.pl”

Share