15 Zastosowań Cola-Coli, Które Potwierdzają To Że Cola Nie Nadaje Się Do Spożycia.

Coca – Cola stanowi od dziesiątek lat swoisty element popkultury. Zna ją każdy, praktycznie każdy choć raz jej próbował. I bez względu na kolejne odkrycia naukowców, które mówią jasno – Coca – Cola jest szkodliwa dla zdrowia! – my dalej kupujemy ją i spożywamy, często bez umiaru. Wielu badaczy wykazało już szkodliwość Coca – Coli dla ludzkiego organizmu. Teraz postanowili się oni skupić na innym zastosowaniu tego napoju. Okazuje się bowiem, że Coca – Cola jest niezwykle użyteczna w czasie sprzątania!

Coca – Cola jest niezwykle skutecznym środkiem czyszczącym. Co więcej, wykazuje ona też inne, równie interesujące właściwości. Poniżej prezentujemy listę piętnastu nietypowych zastosowań Coca – Coli

#1 Użyj jej do umycia reflektorów samochodu

Coca – Colę wylewamy na reflektor, a potem polerujemy go szmatką z mikrofibry. Reflektory będą lśnić!

#2 Zapanuj nad uciążliwym ugryzieniem komara

Jeśli swąd i dyskomfort po ukąszeniu owada jest naprawdę nieznośny, oblejmy „bąbel” Coca – Colą.

#3 Jako zamiennik szamponu

Fosfor wchodzący w skład Coca – Coli zamyka łuski włosów. Dzięki temu stają się one bardziej lśniące, sprężyste i gładsze.

#4. Do „odkamienienia” czajnika

Wystarczy zagotować trochę Coca – Coli w czajniku, a następnie, po zagotowaniu, wylać ją do zlewu. Kamień na dnie czajnika zniknie.

#5. Gdy chcemy pozbyć się rdzy

Nalejmy Coca – Coli do dostępnego naczynia i zanurzmy w nim przedmiot, który zaatakowała rdza. Rzecz pozostawiamy w napoju na kilkadziesiąt minut, a potem spłukujemy ją wodą.

#6 Do pozbycia się plam z krwi

Zaplamione krwią ubranie polewamy Coca – Colą, a następnie pierzemy je w zimnej wodzie.

#7 Wyczyść filtr

Do dużego naczynia nalewamy Coli i umieszczamy w nim otłuszczony, brudny filtr. Pozostawiamy go tam na około 20 minut. Potem umieszczamy filtr w naczyniu z wodą. Za pomocą drewnianej łyżki, usuwamy z filtru pozostałości tłuszczu.

#8 Umyj kafelki

Na butelce Coli montujemy spryskiwacz. Napój rozpylamy na powierzchnię brudnych kafelek i płytek. Po chwili szorujemy kafelki do sucha szmatką z mikrofibry.

#9 Zmyj tłuszcz z garnków

Nalewamy Coli do garnka i zagotowujemy w nim ten napój. Następnie pozostawiamy naczynie z Colą na całą noc. Nazajutrz opróżniamy garnek i umieszczamy go pod bieżącą wodą.

#10 Umyj toaletę

Toaletę zalewamy Coca – Colą. Po upływie kilku minut szorujemy muszlę klozetową szczotką do toalet. Na koniec spłukujemy wodę.

#11 Pozbądź się gumy do żucia z włosów

Pasma włosów zlepione gumą umieszczamy w szklance Coca – Coli. Po kilku minutach wyciągamy włosy ze szklanki, a guma zejdzie z włosów bez najmniejszego problemu.

#12 Wyeliminuj mrówki

Gdy postawimy naczynie pełne Coli w miejscu wzmożonej aktywności mrówek, możemy być pewni, że złapią się one w naszą słodką pułapkę.

#13 Usuń plamy po markerze

Plamę zalewamy Colą, a po chwili szorujemy ją i zmywamy wodą z mydłem.

#14 Do polerowania elementów chromoniklowych

Wystarczy polać je Colą i następnie wyszorować folią aluminiową.

#15 Gdy chcemy pozbyć się ślimaków z ogródka

Podobnie jak w przypadku mrówek, ustawienie naczynia z Colą w miejscu występowania ślimaków, to sposób na złapanie ich w pułapkę.

źródło: estimatorun.pl

Share