13. i 14. emerytura nie trafi do emerytów? Jest oficjalny komentarz

Według doniesień płynących z ulicy Nowogrodzkiej, plan zakładający wypłacenie dodatkowych świadczeń emerytalnych może nie zostać zrealizowany. Te szokujące doniesienia zostały skomentowane przez przedstawiciela partii rządzącej.

Emerytura była jedną z tych spraw, którą rząd PiS miał traktować priorytetowo. Rządzący obiecywali, że zajmą się sprawami finansów seniorów i pomogą im w zyskaniu dodatkowych pieniędzy. Niedawno pojawiły się jednak doniesienia mówiące o tym, że trzynaste i czternaste świadczenie nie zostanie wypłacone przez rząd. Jeden z polityków postanowił skomentować niepokojące doniesienia.

Trzynasta emerytura nie zostanie wypłacona? Szokujące doniesienia z Nowogrodzkiej

Szef PiS w trakcie konwencji programowej swojej partii wielokrotnie mówił o tym, że w budżecie państwa znajdą się pieniądze na zwiększenie świadczeń dla emerytów. Sam Jarosław Kaczyński wspominał, że projekt trzynastej emerytury to dopiero wstęp do większego rozdawnictwa i już niebawem wypłacana będzie także „czternastka”.

Mimo że o planach partii informowała także Beata Szydło, mówiąc, że ” kolejna podwyżka 1200 zł minimalnej emerytury, będzie podwójna „trzynastka” emerytalna”, Gazeta Wyborcza doniosła dzisiaj, że ta obietnica wyborcza może nie zostać zrealizowana przez rząd, z racji braku środków w budżecie. Sprawę publikacji gazety skomentował na łamach Polskiego Radia polityk partii.

Brudziński o planach PiS

Joachim Brudziński zauważa, że Gazeta Wyborcza nie do końca zrozumiała plany jego partii, a trzynasta i czternasta emerytura będą wypłacane, ale dopiero za jakiś czas. Aby wprowadzić obiecywane rozwiązania, trzeba jego zdaniem wprowadzić kilka zmian w budżecie i polityce pieniężnej państwa, ale nie są to rzeczy, których rząd nie byłby w stanie wykonać.

– Będzie nowelizacja budżetu, trzynasta emerytura będzie zachowana. Mało tego, rozszerzyliśmy ją w zapowiedzi Jarosława Kaczyńskiego – w 2021 roku ta trzynasta emerytura będzie zwiększona o kolejną, czyli czternastą – powiedział europoseł PiS.

źródło: pikio.pl

Share