Ten kot skradł serca internautów! Przedstawiamy Wam Muldera i jego sposób na pobudkę! (ZDJĘCIA)

Koty to przebiegłe i cwane zwierzęta. Okazuje się, że są też niezwykle inteligentne. Przekonał się o tym właściciel czworonoga, którego opisuje serwis Pikio.

Kot w jednej chwili może nam się wydawać najsłodszym przytulakiem na świecie, a dosłownie sekundę później zaskakuje nas swoim charakterem i ujmującą inteligencją. Tak też było w przypadku Muldera!

Plan idealny
Jeden z posiadaczy kotów każdego poranka był budzony przez swoje bystre zwierzątko, Muldera, który do perfekcji opanował sztukę otwierania drzwi. Mężczyzna postanowił więc zaradzić temu szaleństwu raz na zawsze.

.

Miska z wodą
Wpadł na świetny pomysł, a częścią jego planu był pojemnik z wodą, który był ustawiony bezpośrednio pod drzwiami na zewnątrz sypialni. Mężczyzna czekał aż uroczy kotek skoczy na klamkę, żeby wejść do pomieszczenia. Liczył na to, że kot wpadnie do wody, co zadziała na niego jak środek odstraszający.

.

Kocia pamięć
Zgodnie z dyskusjami na temat kociego intelektu, prowadzonymi na stronie AnimalPlanet.com, jego plan wydawał się bezbłędny. Wyjaśniono tam, że wspomnienia i doświadczenia, zwłaszcza te negatywne, na zawsze pozostają w mózgu kota. Doświadczenia, nawet te zgromadzone przypadkiem, świtają kotom w pamięci, aż do ostatnich dni ich życia. Kocią pamięć określa się jako „perfekcyjną”.

.

Skok
Miało to oznaczać, że zwisając nad miską lodowatej wody, Mulder powinien nauczyć się, że nigdy więcej nie może już wskakiwać na klamkę. Sprawy potoczyły się jednak zupełnie inaczej.

.

Plan kota
Kot, ku naszemu zdziwieniu zawisnął na klamce, dzięki czemu udało mu się otworzyć drzwi. Następnie odskoczył na bezpieczny teren poza miską.

.

Następny krok
Mulder odczekał chwilę, aż drzwi otworzą się na tyle, by mógł bez problemu je przekroczyć. Wtedy przeskoczył miskę i szybko dostał się do pokoju swojego właściciela.

.

Szok
Nikt nie spodziewał się, że kot tak to sobie opracuje. Autor tego filmiku nie mógł wyjść z podziwu, jak inteligentne okazało się jego zwierzę.

.

Źródło: „pikio.pl”

Share