10 sprawdzonych trików dzięki którym szybko, prosto i skutecznie posprzątasz całe mieszkanie

Jak dużo czasu poświęcasz na sprzątanie? Według badań przeciętny kobieta spędza około 2,6 h na doprowadzenie mieszkania do ładu, w czasie gdy mężczyźni poświęcają sprzątaniu tylko 2,1 h.

Na szczęście są pewne sposoby, które sprawią, że zarówno mężczyźni jak i kobiety spędzą mniej czasu na sprzątanie! Te triki pomogą Ci zaoszczędzić czas, który możesz przeznaczyć dla swoich bliskich.

#1 Plamy z czerwonego wina

.

Jeśli na Twój ulubiony dywan wylałaś czerwone wino, to przede wszystkim pamiętaj, żeby go nie rozcierać i szorować – spowoduje to tylko poszerzenie plamy, która wejdzie jeszcze głębiej w tkaninę materiału. Nałóż na plamę sól i poczekaj chwilę, a następnie odkurz zabrudzone miejsce.

Sól powinna poradzić sobie z usunięciem plamy. Ten sposób jest skuteczny ale musisz działać szybko, jeśli zostawisz plamę do następnego dnia, będzie trudno się jej pozbyć.

#2 Usuwanie zarysowań z ceramicznych naczyń

.

Nie martw się jeśli na swoim ulubionym talerzu czy kubku z ceramiki zobaczysz zadrapania. Wymieszaj łyżkę wody z 2-3 łyżkami sody oczyszczonej, tak aby stworzyć płynną pastę. Nanieś ją palcami na zadrapaną część ceramiki, a następnie wypoleruj czystą szmatką, a następnie wyczyść wilgotnym materiałem.

#3 Plamy po długopisie

.

Na rozlany długopis istnieje proste rozwiązanie – alkohol. I nie, nie chodzi tutaj o wypicie dużej ilości wysokoprocentowego trunku, lecz o umieszczenie alkoholu na plamie i pozostawienia go na 15 minut. Kontynuuj dodawanie alkoholu na materiał, aż wystarczająca ilość dotrze do poplamionych włókien ubrania. Następnie przepłucz ubranie pod ciepłą wodą i umieść w pralce.

#4 Sprzątanie lodówki

.

Czyszczenie lodówki po wylanym mleku lub plamach po jedzeniu jest meczące, nieprawdaż? Ale wystarczą odpowiednie maty, które należy umieścić na półkach lodówki, a gdy te się wybrudzą umyć je pod bieżącą wodą. Jeśli Twoja lodówka nie pachnie świeżo, umieść w niej miseczkę z kawą, która absorbuje brzydkie zapachy.

#5 Usuwanie przypaleń z garnków

.

Przygotowywanie posiłku to jedno, jednak usuwanie tłuszczu i spalenizny z patelni jest zadaniem bojowym i czasami niemal niemożliwym. Jednak istnieją sprawdzone sposoby jak sobie z tym poradzić. Weź 2 cytryny i pokrój je na kawałki.

Zagotuj wodę na patelni i pozostaw ją razem z cytrusami. Spód cytryn powinien być skierowany stroną do patelni. Po kilkudziesięciu minutach delikatnie podważ spalone elementy – powinny łatwo odejść od powierzchni naczynia.

#6 Brzydki zapach ręczników

.

Jeśli nie wiesz, jak usunąć brzydki zapach z ręczników wystarczy że umieścisz je w pralce i dodasz pół szklanki sody oczyszczonej. Następie ustaw pralkę na pełen cykl prania i płukanie.

#7 Brudne palniki i kratki z kuchenki

.

Jeśli w Twoim domu znajduje się kuchenka gazowa i tracisz dużo czasu na doczyszczenie jej z plam tłuszczu, brudu oraz oleju, warto wypróbować ten triki. Około 1/4 szklanki amoniaku umieść w woreczku strunowym, następie schowaj do niego brudny ruszt i zamknij opakowanie. Pozostaw na 8 do 10 godzin. Następie wyciągnij palnik i wyczyść go gąbką oraz wodą.

#8 Czyszczenie zlewu

.

Ten sposób pomoże Ci nie tylko wyczyścić zlew, ale także bardzo dobrze go zdezynfekować. Jeśli zlew jest brudny od pasty do zębów, mydlin, brudu oraz pyłu, warto użyć octu. Namocz powierzchnię zlewu mieszaniną octu – możesz nanieść go za pomocą gąbki, lub zamknąć zawór zlewu i wypełnić zlew do połowy octem.

Pozostaw go na maksymalnie 5 minut, a po tym czasie pocieraj całą powierzchnię umywalki. Na końcu wypoleruj całość bawełnianą ściereczką lub papierowym ręcznikiem.

#9 Brudne szyby

.

Okna mogą wybrudzić się na wiele sposobów: mokre nosy naszego pupila, brudne paluszki dzieci lub po prostu nasza nieporęczność. Na szczęście łatwo możesz je wyczyścić! Zaparz czarną herbatę w proporcjach 3 torebki na 100 ml wrzącej wody. Poczekaj godzinę aż herbata wystygnie, a następnie przelej ją do butelki z rozpylaczem i nanieś na brudne okna. Następnie wytrzyj je gazetą.

Efekt pozytywnie Cię zaskoczy!

#10 Jak odetkać zapchane rury?

.

Zablokowane kanalizacyjne są nieprzyjemnym problemem – powodują brzydki zapach, sprawiają że woda wolniej spływa i powodują że wilgoć i pleśń zaczynają się namnażać. Jeśli chcesz rozwiązać ten problem bez profesjonalnej usługi, postępuj zgodnie z poniższymi instrukcjami:

1. Wlej do rury wrzącą wodę.

2. Dodaj 1/2 szklanki sody oczyszczonej i pozostaw na kilka minut.

3. Wlej mieszaninę 1 szklanki octu i 1 szklanki wrzącej wody do odpływu.

4. Zamknij otwór dużą szmatką i pozostaw na 10 minut. Ponownie zagotuj wodę.

5. Po 10 minutach powoli wlej gorącą wodę do ścieku.

Który z tych trików musisz wypróbować? My lubimy je wszystkie!

Share