Nieoznakowane radiowozy szansą na większe bezpieczeństwo

Z nietypową sytuacją spotkała się wrocławska „drogówka”. Podczas pełnienia służby nieoznakowanym radiowozem udało się jej zatrzymać kierowcę, który znacznie przekroczył prędkość.

Wykroczenie nie byle jakie, kobieta siedząca za kierownicą jechała z prędkością prawie 250 kilometrów na godzinę! Podczas zatrzymania tłumaczyła swój pośpiech w zaskakujący sposób.

Zobacz także: „KOSZTOWAŁ NAS DUŻO PRACY” – MAREK KONDRAT O NOWYM BIZNESIE!

Przy dużych prędkościach każda zaskakująca sytuacja może być niebezpieczna. St. Sierż. Dariusz Rajski tłumaczy:
– Gdyby przy prędkości, jaką rozwinęła ta kobieta, doszło do czegoś niespodziewanego, np. do pęknięcia opony lub zajechania drogi, skutki mogły by być tragiczne.

Zatrzymana tłumaczyła, że spieszyła się na wizytę do mechanika. Ze względu na zagrożenie jakie stworzyła kierująca pojazdem kobieta, została ukarana mandatem w wysokości 1000 zł oraz 16 punktami karnymi.

Zobacz także: DUŻY PROBLEM FANÓW DAWIDA PODSIADŁO. DOSTALI FAŁSZYWE BILETY NA JEGO KONCERT!

Jednak nie był to koniec wykroczeń zarejestrowanych tego dnia przez Policję we Wrocławiu. Chwilę po zatrzymaniu, w okolicy Mostu Rędzińskiego, zatrzymano kolejną kobietę.

Prowadziła pojazd z prędkością 196 kilometrów na godzinę, wykonując przy tym niebezpieczne manewry i nie zachowując bezpiecznej odległości od innych pojazdów. Została ukarana w ten sam sposób co poprzednia.

Źródło: „Fakt.pl”

Share